O filmu

Marek Najbrt, režisér a scenárista oceněný čtyřmi Českými lvy, přináší svěží pohled na historii kultovní pražské rockové skupiny Tata Bojs v novém celovečerním dokumentu tata_bojs.doc.

Film nabízí originální vhled do 36leté historie kapely, zaměřuje se především na její zakladatele Milana Caise a Mardošu, kteří položili základy “Tatáčů” již ve svých čtrnácti letech na hanspaulské základní škole. Diváci se mohou těšit na bohatý archivní materiál mapující vývoj této jedinečné skupiny, známé svou propracovanou vizuální stránkou a odmítáním komerčních kompromisů.

Režisér Marek Najbrt o kapele říká: “Tata Bojs nestojí na místě, mají touhu se měnit, vyvíjet. Baví mě, jak se opakovaně vrhají doprostřed proudu, aby se nakonec stejně vynořili někde v meandrech alternativy.

Tvůrci filmu

Režie

Marek Najbrt

Scénář

Marek Najbrt, Robert Geisler

Kamera

Jan Baset Střítežský

Hudba

Tata Bojs

Zvuk

Jan Štindl

Střih

Petra Maceridu

Architekt

Henrich Boráros

Dramaturgie

Martin Polák

Koprodukce

Česká televize, Gui-Tón, Supraphon

Distributor

Aerofilms

Kostýmy

Andrea Králová

Producent ČT

Dušan Mulíček

Produkce

Petr Koza

Výroba

KOZA Film, s.r.o.

Účinkující

Kromě Milana Caise a Mardoši se ve filmu objeví i další současní a bývalí členové kapely včetně Dušana Neuwertha, Vladimíra Bára, Matěje Belka, Jiřího Hradila, Marka Padevěta, Marka Doubravy, Maťo Mišíka nebo „neustál0ho hosta“ Kláry Nemravové. Ve futuristických scénách hrají členové osobitého pražského divadla Vosto5.

Svými vzpomínkami přispějí také rodiče hlavních protagonistů a osobnosti z hudebního průmyslu jako Iva Milerová ze Supraphonu, manažer Michal Máka či Mikoláš Chadima z MCH Bandu.

Nechybí ani Jakub Kohák, režisér ikonických videoklipů kapely.